محبوب ترین ژانر های اتاق فرار کدام اند؟

محبوب ترین ژانر های اتاق فرار کدام اند؟

امروزه با پیشرفت و محبوب شدن روز افزون صنعت اسکیپ روم یا همان اتاق فرار شاهد گسترش ژانرهای موجود در این زمینه هستیم که تا امروز تعداد این ژانر ها از آنچه تصورش را کنید هم فراتر رفته که در زیر تعدادی از آن ها نام برده شده اند.

1-ترسناک
2-دلهره آور
3-کمدی
4-درام
5-جنایی
6-اکشن
7-تخیلی
8-رازآلود
9-ماجراجویی و ….

اما از بین ژانر های موجود تعدادی از آن ها همیشه از محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه ژانرها برخوردار هستند که در زیر با محبوب ترین ژانرهای اتاق فرار یا همان اسکیپ روم آشنا میشویم:

۱- اتاق فرار های ترسناک:

طبق آمارها چیزی حدود هشتاد درصد اتاق فرار هایی که در ایران ساخته میشوند در این دسته قرار میگیرند و همانطور که از نام آن هم پیداست در این دسته بازیکن خود را در شرایط خطر و ترس پیدا میکند و مجبور به مواجه با آن میشود و شاید همین رو به رو شدن با ترس باعث محبوبیت این ژانر شده باشد ، اگر این سبک از اتاق فرار را برای بازی انتخاب میکنید باید خودتان را برای لحظه هایی مملو از ترس و وحشت آماده کنید و هر لحظه انتظار هر چیزی را داشته باشید.

۲- اتاق فرارهای دلهره آور:

از دیگر ژانرهای اتاق فرار که در بین بازیکنان محبوب است ژانر دلهره را میتوان نام برد ، در این سبک سناریو و فضای بازی به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان به صورت مداوم استرس و ترس از اتفاقی را دارند و هر لحظه منتظر به وقوع پیوستن آن اتفاق هستند ، این دسته از اتاق فرار مناسب افرادی است که به دنبال ترس و اضطراب هستند و میخواهند شجاعت و کنجکاوی خود را محک بزنند.

۳- اتاق فرار های کمدی:

هر چند درصد کمی از اسکیپ روم یا همان اتاق فرار ها در این ژانر ساخته میشوند اما همین درصد کم از چنان محبوبیتی بین پلیر یا همان بازیکنان اتاق فرار برخوردار شده است که مسلما قابل چشم پوشی نیست ، این ژانر مناسب افرادی است که یا علاقه ای به ترس و دلهره ندارند و از آن دوری میکنند و دنبال سپری کردن لحظاتی شاد و مفرح در کنار دوستان و عزیزان خود هستند و یا میخواهند در کنار سایر ژانر ها سبکی متفاوت از اتاق فرار را تجربه کنند و از اضطراب و دلهره خود بکاهند.

۴- اتاق فرار های درام:

مدتی است که اتاق فرارهای درام توجه بازیکنان را به خود جلب کرده است ، در این ژانر بازیکن خود را در داستانی پیدا میکند که درگیر یک ماجرای جذاب و کاملا احساسی شده است و حال حس میکند که جزئی از داستان است ، شاید درگیری احساسی بازیکن با بازی باعث محبوبیت این ژانر شده باشد که در واقع عواطف و احساسات بازیکن را به چالش میکشد و آنچنان خبری از ترس و دلهره نیست.

حال که با محبوب ترین ژانر ها آشنا شدید برای علاقه مندان به اتاق فرار در زیر به معرفی چند ژانر دیگر نیز پرداخته ایم:

اتاق فرار های جنایی:

این دسته از اتاق فرارها همانطور که از نامش پیداست معمولا شما را به عنوان کارآگاه و پلیس وارد یک داستان جنایی خواهد کرد تا با یافتن سر نخ های به جا مانده گره از یک معما و راز بگشایید ، اگر علاقه مند به پیدا کردن سرنخ و حل کردن معما هستید و میخواهید حس کارآگاهی خود را محک بزنید این دسته از اتاق فرار همان چیزی است که میخواهید.

اتاق فرارهای ماجراجویی:

یکی دیگر از ژانرهای اتاق فرار که در بین بازیکنان با استقبال زیادی مواجه شده است اتاق فرارهایی هستند که ژانر آن ها ماجراجویی است ، در این سبک از بازی بازیکنان اکثرا باید با حل کردن معماهای مختلف به دنبال چیزهایی شبیه به گنج باشند. اگر حس کنجکاوی بالایی دارید این دسته از اسکیپ روم برای شما مناسب است.

حال که با محبوب ترین ژانرهای اتاق فرار آشنا شده اید وقت آن رسیده که خود را به چالش کشیده و سبک مورد علاقه خود را امتحان کنید.
برای این کار میتوانید از طریق نقد و بررسی هایی که در سایت اسکیپ جو برای هر بازی انجام شده است بازی مورد نظر خود را یافته و به رزرو آن بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
منوی اصلی x