در اتاق فرار باید چه کاری انجام بدهیم؟

در اتاق فرار باید چه کاری انجام بدهیم?

چنانچه در حال خواندن این مقاله هستید بدین معنی است که به تازگی با اسکیپ روم یا همان اتاق فرار آشنا شده اید و میخواهید قبل از حضور در یکی از این بازی ها اطلاعاتی درباره چگونگی انجام آن به دست آورید ، برای این منظور اسکیپ جو شما را به خواندن این مقاله دعوت میکند.

۱- قبل از هر چیزی لازم است بدانید که اتاق فرار چیست ، برای این منظور میتوانید مقاله اتاق فرار چیست را که توسط تیم اسکپ جو برای شما آماده شده است را مطالعه کنید.

۲- بعد از آشنایی با اتاق فرار حال لازم است تا با ژانرهای مختلف آن آشنا شده و بتوانید سبک مورد علاقه خود را پیدا کنید که برای راحتی شما عزیزان تیم اسکیپ جو مقاله محبوب ترین ژانرهای اتاق فرار را برای شما آماده کرده است‌.

۳- حال که میدانید اتاق فرار چیست و با ژانر های مختلف آن آشنا شده اید و احتمالا ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کرده اید وقت آن رسیده است که بدانید هنگام حضور در یک اتاق فرار باید چه کارهایی انجام داد.

قدم اول:

قدم اول قبل از حضور در یک بازی انتخاب آن بازی است که توصیه میشود قبل از رزرو هر بازی ابتدا سناریو و داستان آن را کامل مطالعه کنید.

قدم دوم:

بعد از انتخاب اتاق فرار مورد نظر خود باید در زمان مقرر در محل بازی حضور پیدا کنید و با دقت کامل به راهنمایی ها و جزئیاتی که گیم مستر قبل از شروع بازی به شما گوش زد میکند گوش دهید و سعی کنید در همان چهارچوب تعیین شده به بازی خود ادامه دهید.

قدم سوم:

بعد از ورود به بازی ابتدا سعی کنید کمی با محیط آن اتاق آشنا شده و سپس به دنبال جمع آوری سرنخ ها باشید تا بتوانید با استفاده از آن ها معمای مربوط به هر اتاق را در زمان مناسب حل کنید.

توجه: چنانچه نتوانید در زمان مناسب معما را حل کنید میتوانید از مدیر بازی یا همان گیم مستر درخواست کمک کنید و طبق گفته او عمل کنید.

قدم چهارم:

در طول بازی به هیچ وجه اکتور یا همان بازیگر بازی را لمس نکنید.

قدم پنجم:

سعی کنید از حرکت کردن در تاریکی مطلق خودداری کنید.

توجه: نور میتواند راهنمای شما برای مشخص کردن جهت حرکتتان در طول بازی باشد.

قدم ششم:

از آسیب رساندن به وسایل و دکور بازی جدا خودداری کنید.

قدم هفتم:

سعی کنید خود را در مسیر داستانی بازی قرار دهید و برای مدتی تجسم کنید محیط و داستانی که در آن قرار گرفته اید واقعی است ، در اینصورت میتوانید نهایت لذت را از بازی ببرید.

قدم هشتم:

در طول بازی به روان بودن روند بازی و هم خوانی سناریو با فضای بازی و همچنین معماهای بازی دقت کنید ، با این کار درک خود از اتاق فرار را به سرعت افزایش داده و باعث میشود به بازیکنی حرفه ای تبدیل شده و به راحتی بازی های خوب و بد را به سرعت از هم تمییز دهید.

قدم نهم:

در انتهای هر بازی چنانچه قسمتی از آن برای شما قابل درک نبود و متوجه آن نشدید میتوانید دلیل آن را از مدیر بازی جویا شوید.

قدم آخر:

قدم آخر در واقع میتواند قدم اول هم باشد زیرا حال که به خوبی با مراحل بازی در اتاق فرار آشنا شده اید سعی کنید آن ها را به کار گیرید تا نهایت لذت از یک بازی را تجربه کنید اما فراموش نکنید هنگام حضور در یک اسکیپ روم یا اتاق فرار انتخاب هم تیمی های مناسب به اندازه مطالب گفته شده در لذت بردن از یک اتاق فرار تاثیر دارد پس در انتخاب هم تیمی بسیار دقت کرده و سعی کنید تیم خودتان را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
منوی اصلی x